< Cofnij

KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW DOMÓW STUDENCKICH

Drodzy Studenci,

Mieszkańcy Domów Studenckich,

w ostatnich dniach w domach studenckich UMP pojawiły się ogniska COVID-19. Dziękujemy wszystkim, którzy wykazali się odpowiedzialnością i czujnością , co pozwoliło nam na szybką izolację ognisk. Dziś kolejne osoby podejrzane o COVID-19 kierujemy na diagnostykę PCR.

Mając na uwadze fakt, że takie ogniska COVID-19 wystąpiły, oraz biorąc pod uwagę, że ze względu na liczniejsze kontakty w ostatnich świątecznych dniach wszyscy byliśmy bardziej narażeni na zarażenie wirusem SARS-CoV-2, Uczelnia podjęła decyzję o czasowym wstrzymaniu odwiedzin w domach studenckich UMP. Decyzja ta podyktowana jest troską o Wasze zdrowie.

Gdy tylko będziemy wiedzieć, że ogniska COVID-19 w akademikach nie rozprzestrzeniają się, ograniczenie to zostanie  natychmiast zawieszone.

Liczymy na Wasze zrozumienie i wsparcie.

Z serdecznymi pozdrowienia i życzeniami zdrowia,

Prof. dr hab. Małgorzata Kotwicka

Prorektor ds. Dydaktyki