Eskulap

"Eskulap" jest największym akademikiem Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.
Na 13 piętrach rozlokowanych jest 406 pokoi studenckich. Pokoje zgrupowane są w tzw. segmenty - 2 pokoje połączone wspólnym korytarzykiem, łazienka i WC stanowią jeden segment mieszkalny.

Na pierwszym piętrze, oprócz segmentów studenckich, znajdują się także pokoje gościnne i pokój nauki. Każde piętro ma własną kuchnię oraz pralnię wraz z suszarnią.

Na parterze znajdują się sala TV, Redakcja studenckiej gazety "Puls", Administracja DS. "Eskulap" oraz Kierownictwo Osiedla Studenckiego.

"Eskulap" odznacza się bardzo atrakcyjną lokalizacją, położony jest blisko szpitali i klinik uniwersyteckich. W pobliżu akademika znajdują się przystanki komunikacji miejskiej. "Eskulap" sąsiaduje z bogato wyposażoną biblioteką, Centrum Kongresowo-Dydaktycznym i Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego. W niewielkiej odległości od DS. "Eskulap" znajduje się centrum handlowe "Piotr i Paweł" z barami szybkiej obsługi i "Biedronka".

Na terenie Osiedla Studenckiego znajdują się również korty tenisowe i Akademicki Związek Sportowy.

Usuwaniem usterek w 4 akademikach Osiedla zajmują się na bieżąco konserwatorzy: elektryk, instalatorzy, stolarz oraz ślusarz. Usterki można wpisywać do wyłożonych w portierni zeszytów, zgłaszać Pani pokojowej na piętrze, zgłaszać w Administracji swojego domu studenckiego lub bezpośrednio u konserwatorów, których warsztaty znajdują się w DS. "Eskulap".

hol główny

pralnia

sala telewizyjnapokój studencki

 

 

Dom Studencki Eskulap
ul. Przybyszewskiego 39
60-356 Poznań
tel. 61 658 4442 (administracja)
tel. 61 658 4001 (portiernia)
eskulap@ump.edu.pl